FAQ

FAQ - czyli często zadawane pytanie dotyczące sesji zdjęciowych


Gdzie odbywają się sesje zdjęciowe?

Mieszkam i działam głównie we Wrocławiu i jego okolicach, ale na życzenie klienta mogę dojechać i zrealizować sesję zdjęciową w innych miejscach w Polsce i  (tym bardziej!) na świecie. Na sesję zdjęciową możemy się umówić w plenerze, w studio - współpracuję z fajnym studiem i tam umawiam się na sesje, albo u Was w domu, wtedy przywożę  ze sobą  tła fotograficzne, lampy studyjne - czyli małe przenośne studio fotograficzne. 

Jak długo trwa sesja?

Około 2 godzin, ale bywa - szczególnie w przypadku sesji z malutkimi dziećmi, że czas robienia zdjęć się wydłuża, ponieważ dziecko trzeba nakarmić, przytulić lub nawet pozwolić się  zdrzemnąć na chwilę. Warto zatem zarezerwować sobie trochę więcej czasu.

W jakim wieku najlepiej fotografować dziecko?

Według mnie w każdym :)  Bo przecież każdy wiek dziecka jest niepowtarzalny i ulotny. Zapraszam do poczytania -> czego oczekiwać na zdjęciach wykonanych w kolejnych miesiącach, i latach rozwoju dziecka.   

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej dziecka?

Przed sesją noworodkową  należy nagrzać pokój do około 25-27 stopni, nakarmić malucha, położyć go spać i zachować pełen spokój :)  Dziecko wyczuwa kiedy jego rodzice się denerwują i tez może być niespokojne.
Noworodki najczęściej fotografuję bez ubranka, ale można przygotować również jasne body, czapeczki, malutkie buciki, jakąś małą zabawkę kupioną dla maluszka.
Kilku-miesięczne i starsze dzieci powinny być przed sesją wyspane i najedzone, tak aby były wypoczęte i chętne do zabawy. Dobrze jest przygotować kilka zestawów ubranek i ulubione zabawki dziecka. Przed sesją na pewno pomogę Wam w wyborze ciuszków i akcesoriów. 

Kto zapewnia akcesoria, które wykorzystywane są na sesji?

Część rzeczy przynoszę ze sobą na sesję: kocyki, kilka czapeczek dla malutkich dzieci, koszyczek do położenia w nim dziecka i bańki mydlane, może jeszcze coś, co akurat będzie pasowało do Waszej sesji. Staram się jednak jak najbardziej wykorzystywać Wasze akcesoria i dodatki, ponieważ są one związane z Waszą rodziną i niosą ze sobą jakąś historię. Staram się też aby na zdjęciach nie było zbyt wiele dodatków, mój styl to proste i ponadczasowe zdjęcia.

Co zrobimy jeżeli dziecko będzie marudne w czasie sesji?

Poczekamy :) Zawsze znajdzie się czas, aby dziecko odpoczęło, zjadło lub przytuliło się do mamy.

Czy sesję można przełożyć jeżeli dziecko się rozchoruje?

Nawet trzeba. Robienie zdjęć choremu i nieszczęśliwemu dziecku nie jest dobrym pomysłem.

W którym miesiącu ciąży najlepiej jest się umówić na sesje ciążową?

Sesje "z brzuszkiem" najlepiej jest robić w 8 miesiącu ciąży, w zależności od wielkości brzuszka na początku lub na końcu tego miesiąca. Oczywiście zdarzają się też sytuacje kiedy można zrobić sesje wcześniej - bo brzuszek rośnie szybko, lub później - bo nie było czasu wcześniej ;)

Czy w sesji ciążowej może brać udział także tato dziecka lub starsze rodzeństwo?

Oczywiście, Tato i starsze rodzeństwo są bardzo mile widziani na sesji.

Jeżeli nie mam dziecka ani nie jestem w ciąży to czy też mogę sobie zrobić sesję zdjęciową?

Pewnie, że tak! Jeżeli masz ochotę zatrzymać na zdjęciach jakiś etap swojego życia,  zrobić prezent chłopakowi,  możemy zrobić sesję portretową/kobiecą/buduarową - przykłady takich sesji można zobaczyć klikając tutaj. Jeżeli potrzebujesz zdjęć, żeby pokazać się na swojej stronie internetowej albo dobrze wyglądać na zdjęciu w CV to zapraszam sesję wizerunkową/biznesową, szytą na miarę, specjalnie dostosowaną do Twoich potrzeb. 

Czy można liczyć na pomoc wizażystki przy przygotowaniach do sesji kobiecej lub ciążowej?

Tak, współpracuję z wizażystką, która  może profesjonalnie wspomóc przygotowania do sesji. 

Jak długo czeka się na zdjęcia po sesji?

Około 3 tygodnie po sesji zdjęcia zostaną zaprezentowane w Waszej prywatnej galerii zdjęciowej, gdzie można je oglądać oraz wybrać zdjęcia do druku lub do foto-książki.

Jakim sprzętem  są robione zdjęcia?

Fotografuję Canonem 5DmkIV i obiektywami marki Canon.

Czy możemy sobie mówić po imieniu?
Oczywiście! Mam na imię Gosia :)